Hiina, korvpall suudles. Suurest armastusest ja suurest ettevõttest Suure müüri juures

Viimase kahe aastakümne jooksul on NBA jätnud Hiinas tugeva jälje. Maailma kõrgliigas on mänge mänginud üle 500 miljoni inimese. Traditsiooniks on saanud ka otse Hiina pealinnas mängitavad mängud: tänavu oktoobris esinevad Los Angeles Lakers Brooklyn Netsi vastu, valmistudes Shanghaisse ja Shenzhenisse.

“Pärast esimest korda Hiina külastamist ta pole kunagi mõelnud, et korvpall muutub nii populaarseks, “sõnas Bryant,” kuid tegi seda. Nüüd pole enam tagasiteed. ”

Võimalused tunduvad lõputud. Kas võiks olla mõni NBA-s alustav Hiina meeskond? Kuidas oleks lood kahesuunalise kokkuleppega, mis seob NBA ja Hiina CBA-d?Või sünnib ülemereliigas alustav puhtalt hiina mängijatest koosnev meeskond?

Ehkki need soovitused võivad case de pariuri licentiate in Romania praegu kõlada hullumeelselt, on Hiinas korvpalli vastu huvi tundnud vaid 20 aastat tagasi. Pärast seda on NBA kogenud tohutut buumi, mis ei langenud isegi pärast seda, kui Yao Ming lõpetas oma karjääri Houston Rocketsi juures.NBA-l on Hiinas akadeemiad ja müügiesindused ning Hiina rahvusmeeskond naasis sel aastal Las Vegase NBA suveliigasse.

“Arvan, et uue Yao Mingi tulekul tuleb veel üks vahetus,” ütles Golden State Warriorsi treener Steve Kerr hiljutistel maailmameistrivõistlustel. “See võtaks huvi uuele tasemele – rohkem Hiina mängijaid võiksid oma tee NBA-sse jõuda.” Tuntud konkurentsi ja maailma kõige suurema rahvaarvuga riigi vaheline side on tugevam kui kunagi varem. Praegu mängib Hiinas korvpalli üle 300 miljoni inimese ja üle 40 miljoni mängib populaarset NBA 2K videomängu.Gümnaasiumi meeskonna näitusematši on tulnud vaatama tuhanded inimesed, kus kohal on LeBron Jamesi ja Dwyane Wade pojad.

Vaatamata pingelistele poliitilistele ja majanduslikele sidemetele hoiab Korvpallisild tihedalt kinni. “Ma arvan, et sport kaalub üles poliitika ja loodan, et NBA jätkab fännide ühendamist kogu maailmas,” ütles Dallas Mavericksi omanik Mark Kuuba. “Mul pole põhjust arvata, et meie suhted ei jätku positiivsel lainel.” Siiani tundub, et miski ei suuda NBA populaarsust teisele suruda. Sel aastal Hiinasse maailmameistrivõistlustele saabunud Ameerika meeskonnal polnud põhitegevuses rangelt teadaolevaid superstaare, kuid nende matšid olid välja müüdud.Fännid palusid treeneril Greg Popovitšil autogrammi ja selfie’d ükskõik kuhu ta ilmus.

“Oleme korvpalli populaarsusest Hiinas juba mõnda aega teadlikud. Mitte ainult Hiinas, vaid kogu maailmas. Nüüd on sellel rahvusvaheline mõju. Täna on meil palju suurepäraseid mängijaid erinevatest riikidest, see pole saladus, ”sõnas Popovitš.

Tähed nagu LeBron James, Stephen Curry või James Harden külastavad Hiinat regulaarselt. Dwyane Wade on oma karjääri lõpetanud, kuid tal on eluaegne leping Hiina kingabrändiga Li-Ning. Selle suve visiidi ajal tuli tema tegevus kaubanduskeskuses katkestada, kuna keskusel lihtsalt polnud kõigi huviliste jaoks mahtu.Kümne minuti pärast pragus see õmblustesse.

„Ma arvan, et mitte ainult Hiinas on meil midagi palju suuremat, kui võime ette kujutada. Armastus ja kirg selle spordiala vastu on tohutu jõud, ”ütles Donovan Mitchell, kes tutvustas end tänavusel maailmameistrivõistlustel.

Suhted toimivad mõlemal poolel hästi – Hiina soovib investeerida NBA-sse.Interneti-hiiglase Alibaba kaasasutaja Joe Tsai ostis sel suvel Brooklyn Netsi ja tema Barclays Centeri. Hiina on ka väga uhke rahvusvahelise koostöö üle – näiteks Klay Thompsonil on Antaga kümneaastane leping 80 miljoni dollari eest.

Hiina koondis tuli sel suvel Las Vegasesse, et treenida maailmameistrivõistlusi, kuid meeskond tahtis teada saada ka NBA-st. „Ma arvan, et see kogemus oli meie mängijatele suurepärane.Kõik on sellest osa võtnud, “sõnas treener Li Nan pärast treeningut.

NBA on Hiinas avanud kolm korvpalliakadeemiat.

“Terry Li, kes tuli ühest akadeemiast, sõlmis Austraalia Liiga klubiga sel suvel kutselepingu, mis tegi temast esimese Hiina akadeemilise talendi, kellega on sõlmitud leping,” ütles NBA volinik Adam Silver. “Naiste korvpallis on õnnestunud New Yorgis draftis sündinud ja ka meie akadeemias töötanud Sü Chan.” Muidugi ei sündinud edu üleöö. See algas teleõiguste müügiga Hiinasse ja jätkus NBA tegeliku ülekandmisega Aasia mandrile ettevalmistavate matšide vormis.Aasia Betstars ettevõtted on nüüd huvitatud spordisse investeerimisest – üksikud meeskonnad maksavad teed üle ookeani.

Bryanti visiidil kakskümmend aastat tagasi polnud see kõik võimalik;

“siia tulles tunnete energiat igal pool. Fännide hulgast, hotelli inimestest, tänaval seisvatest inimestest, ”kirjeldas Steve Kerr oma tundeid MS ajal. “Kõik on siin korvpallist vaimustuses.” Ka Hiina ise võib vaimustuses olla – korvpalli osas paistab see olevat helge tulevik.

Mai mult: https://sportive-pariuri.org