Sagan jt. nad kõhklesid. Maailmameister on Dan Pedersen, kolmeteistkümnes

Esmakordselt. Taanis tähistatakse jalgrattaspordi maailmameistrivõistlusi.

Kahekümne kolmeaastane mees otsustas võidu viimases spurtis kolmeliikmelisest grupist, kes oli eraldanud umbes 30 kilomeetrit enne finišit.

Van der Poeli otsustavast stardist puudusid sel ajal kõik lemmikud.Esirinnas tekkis järk-järgult kuueliikmeline grupp ja silmapaistvate tulemustega suurendas see pidevalt edulugu põhirühma üle.

Sinna jäid kõik lemmikud, sealhulgas Slovakkia Sagan, Prantsuse Alaphilipp, Austraalia Matthews, belglane Van Avermaet või Starybar.

Kuum kandidaat tundus olevat enne starti bukmeiker Hollandi van der Poel. maailmameistri vikerkaaresõidu jaoks oli tema eesmärk elu triumf.

Kuid 12 kilomeetrit enne finišit on tsüklokrossi meister, kes ühendab ka maastikurattaid maanteega, jõud otsa, hüljates esirühma kohe ja tema lootused kadusid.

Pärast rasket tööd Trentino kasuks kaotas ka Gianni Moscon kontakti parimatega. Tema partneril Itaalia koondisest oli kõige soodsam positsioon.Temaga jäid lahingusse kuld ainult šveitslane Stefan Küng ja taanlane Mads Pedersen.

Kuid Trentin ei teinud seda võidukalt lõpuni.

Pedersen viis kolmiku viimasele kilomeetrile ja Taani esindaja kannatas viimasel tõusul parlamendi tänaval. Viimastel meetritel leidis 261 kilomeetri järel siiski tugevuse jäänuseid.

Seda teeb Pedersen. Pedaalidele tagasi nõjatudes edestas ta kogenud itaallast kohe ja kiirustas elu võidule.See on uskumatu, ”kujutas Pedersen. “Lõpuks ma lihtsalt lootsin, et kui ma eesmärki näen, kaob kogu valu ja suudan võidu nimel võidelda,” lisas ta. Moscon lõpetas neljanda ja Sagan viiendana. Tšehhi liider Zdeněk Štybar saavutas lemmikute rühmas 13. koha. Eelmise aasta Innsbruckist pärit Roman Kreuziger jääb maailmameistrivõistlustel parimaks Tšehhi finišiks.

Kuidas kõik juhtus