Kvôli mne asi program olympiády nezmení, tuší Ledecká

<р> Sama hovorí: “Samozrejme budem veriť do konca, ale keď nad tým uvažujem racionálne, nemyslím si, že by kvôli jednému dievčaťu mali meniť program olympiády.” Lenže Ester Ledecká nie je obyčajné dievča, to vôbec nie. Čerstvá majsterka aj vicemistryně sveta na snowboarde zároveň výborne lyžuje. A to, čo jej obvykle prináša toľko radosti, teraz stvorilo problém.

Keď totiž Ledecká a jej tím uvideli program olympiády v Pchjongčchang, mali jasno: Neštymuje to.

“Zjazd a kombinácie sa kryje so snowboardom,” opisuje Ledecká.Presnejšie ide o to, že v programe nemá dostatočný priestor, aby bleskovo “prepla” od lyží na snowboard. “Je to navyše zvláštne urobené: kvalifikácia, voľno a závod zaberú tri dni. Bohužiaľ. Mrzelo ma to, ale nič s tým neurobím, “hovorí.

Ľudia okolo nej to minimálne skúšajú. Jej lyžiarsky kouč Tomáš Bank je v kontakte s generálnym sekretárkou Medzinárodnej lyžiarskej federácie FIS Sarah Lewisovou.

Znie to celé ako bláznivá misie? Aj do takých občas má cenu vyraziť. “Ester je pre nich zaujímavá. Dokáže kombinovať disciplíny, mohlo by to pre nich byť dobré, “dumá Bank, ale je zároveň realista:” Aj tak vidím šancu na desať percent.Všetko sa šialene ladí, veci sú previazané s televíznymi právami. Sarah mi napísala v Unibet bonus maile, prečo to všetko nejde. A že sa ešte bude snažiť. ”

Vedieť nájsť v nepríjemných situáciách záblesk príjemného, to je prínosná vlastnosť. A česká zimná “obojživelníky” ju preukazuje. “Je obrovská pocta, že niekto hoci len uvažuje, že by len kvôli mne prehodil na olympiáde preteky. Je to zvláštne, ale mám z toho radosť, “hovorí Ledecká.

Prihodí Ak sa športovo-diplomatický zázrak, je zrejmé, v akom smere. “Na lyžiach ešte nemám tak zvučné meno, aby si povedali: Jó, dvadsiata z majstrovstiev sveta, oslava priemernosti! Prehodíme jej to, “smiala sa Ledecká.Zato v snowboardingu, v ktorom patrí medzi absolútnu elitu, už by jej vyjsť v ústrety mohli.

“To by podľa mňa šlo. Nebolo by to nič proti ničomu, “verí Bank, že aj v starostlivo vycizelovaný itinerári pre hry v Južnej Kórei možno urobiť zmeny – kvôli” jednej babe “.

Je to zaujímavý detail (zvlášť ak by snaha uspela) , ale stále len detail. Ledecký by tuze mrzelo, ak by v Pchjongčchang prišla o zjazd, medaily sa však od nej čaká na “doske”. Už ako mladučká, vtedy čerstvo plnoletá, o ňu skoro išla v Soči 2014, kde ju ale drvila boľavý chrbát a skončila šiesta.

“Olympijská atmosféra je niečo trošku iné.Som rada, že túto skúsenosť už z minulosti mám. Zhruba viem, do čoho pôjdem, “oceňuje. “Človek za štyri roky veľa zabudne, ale pre mňa možno našťastie – aj keď som bola strašne poctená, že môžem pretekať, zdravotne to bohužiaľ nedopadlo. Teraz sa teším a budem asi inak pripravená ako pred svojou prvou olympiádou. ”

Vzhľadom k lyžiarskej termínovej kolízii sa aktuálne bude na svahoch viac zameriavať na úvodný Bet365 bonus slalom a obrovský slalom.Body sú totiž potrebné, hodí sa kvôli nasadeniu aj samotnej účasti: “Bolo by fajn urobiť si sváčko.”

A vzhľadom k tomu, čo predviedla na svetovom šampionáte v Sierra Nevade na snowboarde, bude patriť medzi hlavné medajlové esá výpravy. “Tlačiť budete hlavne vy, novinári. Ja vždy poviem to isté: Budem trénovať, a čo natrénujte, to sa budem snažiť odovzdať. A keď sa mi to podarí, tak budem mať radosť, “líči.

A ak by sa snáď podarilo dotiahnuť aj možnosť čo najviac štartov, rozradostí ju to iste tiež.