Finaali pääses kolm sentimeetrit. Ja seal lendas Jamaica ime

Echevarria kuld oli peaaegu vaieldamatu.

“Ma ei jää millegi muuga rahule, olen tulnud maailmameistri tiitlile,” ütles noor kuubalane.

Ta oli hooaja parim hüppaja. Viimase kahe aasta jooksul on ta kahel korral ( ebaseadusliku tuuletoega ) lähenenud Mike Powelli müütilisele maailmarekordile sentimeetrite kaupa.

“Ja kui ta teda peksab, ära kahtle selles,” Powell.

Kuid see polnud Juan Miguel Echevarria öö Doha Caliphi staadionil laupäeva õhtul. Ta pidi jamaikalase ees painutama, rastadega juustes, mis šokeeris kõiki.

Tajay Gayle oli kaugele jõudnud – 846 sentimeetrit.Ta püstitas uue isikliku rekordi ja võib-olla oli Echevarría pisut jahmunud.

Siis hüppas ta 834 sentimeetrit ja ei suutnud seda enam teha. kui ameeriklane Jeff Henderson temast ette jõudis ja Gayle lisas oma maksimumi veel 23 tolli.Suur hüpe tõstis staadionil kõik fännid, sealhulgas Powell. “Bang,” naeris ta, aplodeerides publiku seas ameeriklast. Tema 869 sentimeetri kohta polnud kellelgi vastust. Kaks viimast katset on nii värskest maailmameistrist mööda lastud.

Ta ei pidanud hüppama, tema töö sai valmis.Esimene jamaikalane sellel meistrivõistlustel.

“Ma keskendusin ainult ühele asjale – et mind häiriks ainult häirimine. Ma ei saanud kvalifikatsioonis hakkama, jah. Olen esimene jamaikalane, kes tõi kaugushüppelt koju kulla, ”rõõmustas ta.

Ta võttis Jamaika lipu ja nautis hetke jõudu. Ta kõndis staadionil ringi, tantsis, lõbustas, möllas fännidega. Vahepeal on tema kuulsaim kaasmaalane Usain Bolt teda juba Twitteris õnnitlenud.

“Õnnitleme kulda, Tajaya,” kirjutas legend.

Ja Echevarría? Ta istus just äärepoolsektori ääres valgel toolil, mähitud Kuuba lippu.Ta pühkis laubalt higi, plaksutas ja raputas pead.

Ta ei tulnud Dohasse hõbeda saamiseks.

finaal viimane minut

Gayle ei pidanud finaalis olema.

Reedene kvalifikatsioon oli ta mures, pärast kahte katset oli ta kaheteistkümnest paremikust väljas ja oli reaalne oht, et meistrivõistlused lõppevad esimesel päeval. .

Kolmas katse ulatus aga vähemalt 789 sentimeetrini, kiiludes viimast, kaheteistkümnendat asetust. Ta oli finaali jõudnud vaid kolm sentimeetrit.

“Ausalt? Ei läinud nii nagu soovin. Kuid olen kindel, et saan selle homseks parandada. Ma tean, et mul pole täna eriti hästi läinud, kuid me ei saa mind selle jaoks maha kanda.Olen finaalis ja see on oluline, “kinnitas ta.

See oli tema kõigi aegade halvim etteaste.

Ta oli sel aastal esimest korda juba jõudnud seitsme tolli ja nüüd oli ta kvalifikatsioonis.

Tema ja ta treener Paul Francis töötasid meistrivõistluste eel tehnikat. “Oleme seda piisavalt teinud. Ja ka lennufaas, ”kirjeldas ta.

Samal ajal veenis ta kõiki, et ta pole närvis. See, et esimene maailmameistrivõistlus ei tee talle tegelikult midagi.

“Olen kogu hooaja hüpanud samade inimeste vastu. Minu jaoks ei muutu midagi. Halb kvalifikatsioon on puhtalt minu süü. Asi pole selles, et ma oleksin MMil osalemise pärast närvis.Olen kindel, et kõik läheb finaalis korda, et ma ei tee sama viga, ”kinnitas ta. > Kust ta tuli?

See pole no-sportlane.Samuti pole see midagi sellist nagu Jamaica Bean taliolümpiamängudel.

Kergejõustik on olnud seotud lapsepõlvest saati.

Ta suudab sada teha 10.42 eest, kakssada 21.18 ajaks ja loodetavasti hüpata kaks meetrit.

Seetõttu proovis ta enne ülikooli tulekut mõnda aega kümnevõistlust. Praegune treener Paul Francis võttis ta ja tegi temast pikamaa.

“See on täielikult õide puhkenud,” muigab Francis.

Gayle on igal aastal kannatlikult paranenud.

Ja ta ei hüpanud.

Ta ronis edetabelites aeglaselt, kuid lisas oma nimele aasta-aastalt paar tolli, kasvades üha tugevamaks, saades kogemusi.

“Publik soovib medaleid näha. Teda ei huvita, et anne peab aeglaselt kasvama, paremaks saama, et mõnda aega spordis püsida, ”kirjeldas Francis.Kuid ta surus läbi.

Ta ei kiirustanud oma palatisse ja Gayle paranes järk-järgult:

Aasta 2014 – 618 sentimeetrit.

Aasta 2015 – 654 sentimeetrit .

Aasta 2016 – 754 sentimeetrit.

Aasta 2017 – 800 sentimeetrit.

Aasta 2018 – 824 sentimeetrit.

Kaks viimast Hooaeg on tõusnud maailma kõrgeimatele kaugusmängijatele.

“Ja ma arvan, et inimesed märkavad teda sel aastal lõpuks,” sõnas tema treener Francis sel kevadel. “Loodame, et see ei tee haiget, et kõik läheb nii nagu peab, ja ta saab Dohas treenida ja siis kõike näidata.”

Tema sõnad on punkti täpsustatud.

Kutist, kellel pole sportlikke iidoleid ja kes veedab suurema osa aastast Jamaical, on laupäeva õhtul tulnud maailmameistriks.

Kuidas ta seda tähistab?

“Ma ei tea, võib-olla vaatan filmi, “Naeratas päevakangelane.