Ferrari stabiilne sari Sotšis on läbi. Hamilton naasis võidulainele

Itaalia meeskond tegi sel pühapäeval ka Sotši ringrajal suurepärase stardi ja tänu hästi valitud meeskonna suunale olid tema autod juba pikka aega kahel esimesel kohal.

Kuid lõpuks pidi Charles Leclerc leppima vaid pole kolmanda kohaga pärast pole positsiooni ja Sebastian Vettel lammutas tehnilisi probleeme.

väga kiiresti. Lihtsalt nendega sammu pidada oli väga keeruline, ”sõnas Hamilton. „Kõik armastavad seda võistlustel – võite võita isegi siis, kui teil pole parimat autot.Nägime, et meil neid pole, lootsime turvaautot ja see juhtuski, “lisas Mercedese boss Toto Wolff.

Hamilton langes pärast teist kohta kolmandale positsioonile. Vettel. Neljakordne maailmameister liikus meeskonna juhtimisel isegi esikohale, pärast mida pidas ta pikka aega märkimisväärset edumaa Leclerci üle. polepositsioon ja viimase nelja sõidu kolmanda võidu poole püüdlemine oli talle väga meeletu.Eriti seetõttu, et meeskonna direktor oli ta nädal tagasi Singapuris võidu ära võtnud.

“Meil oli kokkulepe aidata tal (Vettelal) teda tuulekotti ette tõmmata, et sirge lõpus saada kaks esimest kohta. “Ütles Leclerc. “Mis pärast seda juhtus, ma ei tea. Usaldan alati meeskonna juhtimist, kuid kõigepealt pean seda arutama, “lisas ta.” Meil ​​oli taktikat, kuidas Lewisest edasi pääseda. Leppisime milleski kokku ja arvasime, et kõik on selge, ”lisas Vettel. “Rääkisin Karliga enne algust, aga võib-olla jäin millestki ilma. Ma ei tahaks seda rohkem arutada, et see meeskonna jaoks halvasti ei kõlaks, “sõnas ta.

Muutus toimus alles 26. ringis, kui Vettel sõitis šahtidesse ja naasis rajale just Leclerci taga.Praegu olid Ferrari paarist ees vaid Hamilton ja Bottas, kes erinevalt kahest Itaalia meeskonna piloodist polnud uute rehvide jaoks veel šahtidesse sisenenud. Vettel pidi tehniliste probleemide tõttu auto kohe kinni panema ja kasutusele võeti turvaauto. Nii Hamilton kui ka Bottas kasutasid pit stop’i ära ja hoidsid võistluse kohustusliku aeglustumise tõttu kahte esimest kohta.

“Ainus positiivne asi täna on see, et meil on kiirem auto. Ja see teebki nad Mercedese peavaluks, “ütles Vettel.

Wolff oli veendunud, et Vettelist põhjustatud turvaauto kindlustas Mercedesele võidu. „See oli võti, mille saime rehvidele panna, nii et Ferrari rehvidelt lahkumisel oli nende jõudlus maksimaalne.Nende auto põhjustatud ohutus andis meile võidu, “lisas Wolff. Viis suurt auhinda enne meistrivõistluste lõppu on viiekordne maailmameister edetabelis 73 punktiga teist Bottast ees. Ta saavutas Sotši ringrajal oma neljanda triumfi ja kuuendal Venemaa Grand Prix’l ei leidnud Mercedes vallutajat.