Bekele jäi Berliini maratoni rekordist maha vaid kaks sekundit

Viiekordne vabamaadluse maailmameister Bekele parandas oma isiklikku maksimumi 1:22 minutiga, mille ta jooksis Berliini triumfil kolm aastat tagasi. “Lõpuks võis mul mõni õnn puudu jääda. Olen isikliku rekordiga rahul, kuid pole rahul, et maailmarekordist ilma jäin. Ma tean, et mul on teda, ma ei anna alla. See on edaspidiseks julgustuseks, “ütles maailmarekordiomanik Unibet 5000 ja 10 000 meetri jooksus. Nii nagu kaks aastat tagasi Monzas, sõidetakse võistlus eritingimustel, nii et seda ei arvestata ametlike rekordikaartide hulka. .Ta on oma eelmist rekordit peaaegu kahe ja poole minutiga parandanud.

“Mulle teeb suurt rahulolu, et pärast pikka aega suutsin oma isikliku rekordi 2:20 murda. Sellest ei piisa. See on ka tõend, et kui ma veel rääkisin 2:15 ületamisest, siis ma ei rääkinud ja töötasin enda kallal. Kuid usun ka, et olen õigel teel ja varusid on ikka palju, ”rääkis instagramis Homoláč, kes hoolitses maratoni viimase 15 aasta kiireima Tšehhi aja eest.

Ta oli pikaajaliste kodutabelite edetabelis üheksandal kohal. Karel Davidi 1993. aasta rekord on 2:11:57.

40. Berliini maraton lõppes Etioopia kolmekordse eduga, millele järgnesid Birhan Leges (2:02:48) ja Sisay Lemma (2:03): 36).Tänavune Tokyo Legesi võitja raputas kõigepealt Bekele ja pärast 30 km läbimist ja Lemmat, kuid Bekele suutis võistlusele naasta ja suure finiši lõpus ründas maailmarekordit.

See tegi natuke haiget, nii et aeglustusin ja kui see mõne kilomeetri pärast paranes, proovisin trenni teha. Minu vigastused ei olnud 100% vigastuste tõttu, kuid mul on kahju, et jäin kahe sekundiga rekordist maha, ”sõnas Bekele, kes sai võidu eest tšeki 40 000 euro eest.

Naiste võistlus kuulus ka Etioopiale. Ashete Bekere võitis seitse sekundit ajaga 2:20:14 kaasmaalast Mare Dibaba.Kolmandana lõpetas keenialane Sally Chepyeg (2:21:06).

Me ei tohiks unustada Nürnbergis sündinud teismelise isa. Enamiku põliselanik Martin Reichel, kelle Edmonton valis 1992. aasta drafti teises kohtumises, erinevalt (Tšehhi Vabariigis) kuulsam vend NHL-i ei vaadanud. Siiski esindas ta Saksamaad, kus ta mängis kogu oma profikarjääri, seitsmel maailmameistrivõistlusel ja Salt Lake City olümpiamängudel.

“Isa on siin Saksamaal ilmselt kuulsam, kuigi Robert on samuti tuntud. Igatahes on rõõm olla sellises hokiperes. Nüüd tahaks see pisut lähemale jõuda sellele, mida nad suutsid teha, ”soovib Lukas alandlikult.

Keerukas küsimus, kumb neist kahest on tema jaoks suurem roll, põleb diplomaatiline vastus. “Mõlemad! Nad olid suured ründajad, isa kaitses veel natuke.Nii et kui tagasi lähen, mõtlen temast, tahan olla jälle Robert nagu ründav, ”on noor ääremängija, kes viskas Berliini jaoks viiest stardist kolm punkti (1 + 2). 17-aastaselt mängib ta keskmiselt peaaegu 14 minutit mängu kohta. “Minu ema on sakslane, kodus räägitakse alati saksa keelt. Nii et ei mina ega mu vend ei oska tõepoolest tšehhi keelt, ”ütleb Reichel ja lisab, et kohtumistel Tšehhi sugulastega peavad lisaks saksa keelele lisaks inglise keelele ka hakkama saama.

kuid tekkiva professionaalse karjääri jaoks pole palju võimalusi.Ta on ühenduses oma nõbu Kristianiga, kes üritab sotsiaalsete võrgustike kaudu tungida läbi Winnipegi rivistuse. “Aga ma jälgin, kuidas tal läheb, mõnikord näen matši,” räägib Lukas. Ta saab osaleda tuleval NHLi talendioksjonil juunis 2020. “See on peaaegu pariuri online käes aasta pärast ei mõtle ma sellele. Mind huvitavad lihtsalt lähimad matšid, ”räägib Reichel professionaalsest toonist. Valmistudes NHL-i avaturniiriks Prahas, mängib kuulus Chicago Blackhawks (sealhulgas tšehhid Dominik Kubalík ja David Kämpf) Berliinis sõbraliku duelli, kus nad pühapäeval alates kella 19.30 konkureerivad kohaliku Eisbäreniga.

“See on selline unistuse täitumine.Neil on meeskonnas palju tähti, nende hulgas ka minu lemmikmängija Patrick Kane. Seda saaks mängida tema või Jonathan Toewsi vastu. Võib-olla ma lähen natuke närvi…”tunnistab Reichel naerdes.

Mai multe informații aici: Mai Mult